Tânărul suspectat de această infracțiune este suspect în alte patru dosare, afirmă reprezentanții IPJ Timiș.
„La data de 16 noiembrie 2025, polițiștii din cadrul Secției 5 Poliție Timișoara au fost sesizați cu privire la faptul că, în noaptea de 15/16 noiembrie 2025, în jurul orei 00:30, un bărbat ar fi pătruns, prin escaladarea porții de acces, în curtea unui imobil situat pe strada Pindului din municipiul Timișoara, iar ulterior, prin forțarea unui geam, ar fi intrat în locuință, de unde ar fi sustras suma de 200 de lei și un telefon mobil. În casă se afla o femeie de 75 de ani, care din fericire nu a fost victima unei alte infracțiuni.
Ca urmare a activităților investigative desfășurate, polițiștii au identificat persoana bănuită, fiind vorba despre un tânăr de 25 de ani.
La data de 09 decembrie 2025, polițiștii au pus în executare un mandat de percheziție domiciliară, iar persoana bănuită a fost reținută pentru 24 de ore.
Totodată, tânărul este cercetat în alte patru dosare penale pentru fapte de furt, dar și pentru lovire sau alte violențe, amenințare și violare de domiciliu, aflate în lucru la nivelul IPJ Timiș.”



































