Doi tineri din Lugoj, în vârstă de 17 ani, au dat dovadă de multă inconștiență, sâmbătă. Aceștia au traversat cu motocicleta o intersecție din localitatea Ohaba-Forgaci fără să se asigure. O mașină care circula regulamentar a fost la un pas de a-i lovi în plin. Imaginile de infarct au fost surprinse de o cameră de supraveghere din zonă.
„Noroc dumnezeiesc! Ieri (n.r. sâmbătă), doi colegi de liceu de 17 ani din Lugoj au trecut prin clipe unice după o adevărată cascadorie într-o intersecție din localitatea Ohaba-Forgaci, dar terminată cu bine. (…) O fază criminală și inconștientă care putea să-i coste viața. Este inadmisibil să intri într-o intersecție cu o asemenea viteză, fără o minimă asigurare. Atenție, părinți! Gândiți-vă de zece ori când cumpărați copiilor motociclete”, a informat Primăria Boldur, de care aparține localitatea Ohaba-Forgaci.
Din fericire, adolescenta de pe motocicletă, aflată pe locul din spate, s-a ales doar cu o sperietură care o va marca probabil toată viața, iar tânărul cu niște zgârieturi.