Totul s-ar fi petrecut azi-noapte, când polițiștii au fost anunțați de producerea unui incident rutier în municipiul Lugoj.
„Din verificările efectuate a rezultat faptul că un tânăr de 20 de ani a condus un autoturism în parcarea unei societăți comerciale situate pe strada Timișorii, iar la un moment dat a pătruns cu autoturismul în interiorul societății, fiind provocate doar pagube materiale.
În urma celor constatate, s-a stabilit că acesta a manifestat un comportament agresiv în trafic, constând în întoarcerea vehiculului prin folosirea frânei de ajutor, precum și pornirea vehiculului de pe loc prin patinarea excesivă, în gol, a roților.
Conducătorul auto a fost sancționat contravențional cu amendă în valoare de 2.835 de lei, fiindu-i totodată reținut permisul de conducere pentru o perioadă de 120 de zile.”,
au transmis reprezentanții IPJ Timiș.
sursa foto: arhivă




































