Traficul rutier a fost îngreunat, duminică, la trecerea la nivel cu calea ferată din localitatea Giroc. Asta după ce bariera s-a defectat și a rămas coborâtă, deși prin zonă nu mai circula niciun tren.
În aceste condiții, s-au format coloane de maşini pe ambele sensuri de mers, iar șoferii au fost nevoiți să traverseze calea ferată pe culoarea roșie a semnalului luminos, după ce s-au asigurat că nu se apropie niciun tren.
Până la remedierea problemei, circulația în zonă s-a desfășurat cu dificultate.



































