Veşti bune pentru şoferi! Direcţia Regională de Drumuri şi Poduri Timişoara informează că lucrările de refacere a sistemului rutier pe DN 68A, între Coşava şi Coşeviţa, au fost finalizate. Aşadar, traficul se desfăşoară în condiţii normale.
„Antreprenorul Drumuri și Poduri Banat a finalizat lucrările săptămâna trecută, ulterior fiind realizate completările de acostament și marcajul rutier, în regie proprie. Pentru menținerea drumului în stare bună, au loc doar intervenții punctuale de întreținere rutieră și estetică. Finalizarea intervențiilor înaintea sezonului estival este importantă pentru fluidizarea traficului pe acest sector intens circulat, în condițiile în care lunile iulie și august înregistrează cele mai mari valori de trafic din an„, a transmis DRDP Timişoara.
Şoferii sunt rugaţi să circule cu atenție, să respecte limitele de viteză și semnalizarea rutieră din zonă.







































