Avem parte de temperaturi extreme la Timişoara, în aceste zile! Potrivit meteorologilor, Banatul se află sub cod portocaliu de caniculă până luni dimineaţă, la ora 10.00.
Mai precis, avem parte de un val de căldură intens, caniculă, noapte tropicală și disconfort termic accentuat. Duminică, termometrele vor arăta şi 36 de grade Celsius, la umbră.
În aceste condiţii, Primăria Timişoara a luat măsuri pe timp de caniculă, străzile din oraş fiind stropite zilnic.
„Stropim străzile din oraș, dimineața și seara, pentru a reduce efectele temperaturilor ridicate și disconfortul termic”, a informat Primăria Timişoara.



































